ETÜT MERKEZİ \ ÖZEL ÖĞRETİM KURSU

 

Kocaeli'de eğitim alanında uzun yılların deneyimiyle hizmet veren Bilgi Köprüsü Etüt Merkezi; 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılına da fark yaratarak girmeyi hedefliyor.

Teog'da uzman kurum olan Bilgi Köprüsü Etüt Merkezi, tecrübeli ve güçlü  eğitim kadrosuyla Ortaokul öğrencilerine hedefledikleri iyi liselerin kapılarını açıyor.

6. ve 7. Sınıf öğrencilerine Teog öncesi bir alt yapı oluşturulurken, 8. Sınıf öğrencilerine de Teog sınav programı uygulanmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu çalışma programlarıyla Teog öğrencilerine alternatif seçenekler sunuluyor.

12 kişilik  sınıflarda öğretim vermeyi amaçlayan kurumumuz; 15 Ağustos 2016'da Hızlandırma Programıyla Teog sürecine başlamıştır.

Seviye Tespit Sınavları sonucunda oluşturulan Seviye sınıflarıyla başlayan Teog programı, haftasonu konu anlatımı, haftaiçi de etüt saatleriyle devam edecektir.

Zengin yayın desteği ile ölçme değerlendirme çalışmaları, deneme sınavları, bölüm tarama sınavları, ödev takip sistemi, yazılı çalışma programları ile öğrencilerin kazanımlarını arttırmak ve sınav kaygısını azaltmak, zaman yönetimini sağlamak gibi çalışmalarının yanısıra profesyonel rehberlik ve koçluk sistemi yapılmaktadır.

Bireysel çalışmayı profesyonel başarıya götürmeyi amaçlayan Bilgi Köprüsü Etüt Merkezi;  motivasyon stratejileri, bireysel takip ve hedef belirleme ile öğrenciyi Teog alanında geliştirme ve hedefine ulaşmasını sağlama çabası içerisindedir.

 

                 ZENGİN YAYIN DESTEĞİ Öğrencilere hedefledikleri iyi liselerin kapısını açan Bilgi Köprüsü'nün bu yılki hedefinin yüzde yüze yakın bir başarı elde etme olduğunu belirten Korkmaz, şunları kaydetti: "Başarı puanının TEOG için çok önemli olduğunun bilincindeyiz, bu nedenle de 6 ve 7'nci sınıf öğrencilerinin bu yönde gelişim sağlamasını önemsiyoruz. Konu anlatımları ve başarı değerlendirme sınavlarıyla öğrencilerimizi destekliyoruz. 6 ve 7'nci sınıf öğrencilerine TEOG Sınavı programı uyguluyoruz. Hafta sonu ve hafta içi çalışma programlarıyla TEOG öğrencilerine alternatif seçenekler sunuyoruz. 15 Ağustos itibari ile 12 kişilik sınıflarımızda hızlandırma programlarıyla TEOG sürecine başladık. Seviye tespit sınavları sonucunda oluşturulan seviye sınıflarıyla başlayan TEOG programı, hafta sonu konu anlatımı, hafta içi de etüt saatleriyle devam edecek. Zengin yayın desteği ile ölçme değerlendirme çalışmaları, deneme sınavları, bölüm tarama sınavları, ödev takip sistemi, yazılı çalışma programları yaparak, öğrencilerin kazanımlarını artırıyor ve sınav kaygısını azaltıyoruz. Ayrıca zaman yönetimi konusunda da eğitim veriyoruz. Ve tüm bunların yanı sıra profesyonel rehberlik ve koçluk sistemi de kurumumuzda önemli hizmetlerimizden.