ANAOKULU \ Minikler Gülsün Diye

MİNİKLER  GÜLSÜN  DİYE .

 

BİLGİ KÖPRÜSÜ AKD KIDS MİNİKLERİ

KOÜ ONKOLOJİ ÇOCUK BÖLÜMÜNE AKÜLÜ ARABA HEDİYE ETTİ

 

İlimizin çift yabancı dil eğitimi veren anaokulu BİLGİ  KÖPRÜSÜ AKD KIDS  minikleri güzel bir projeye daha imza attılar .Basında yer alan bir haberden çok duygulanan yetkililer KOÜ Onkoloji Bölüm Başkanı PROF. DR. Funda ÇORAPÇIOĞLU  ve  Çocuk Cerrahi Bölüm Başkanı PROF. DR. Gülşen EKİNGEN YILDIZ   ile görüştüler. Ameliyata giderken çocukların yaşadığı duygu birikimini yumuşatmak  ve onların mutlu olmalarına imkan tanımak amacı ile KOÜ Onkoloji çocuk bölümüne verilmek üzere akülü araba alımı için harekete geçtiler.

 

ALİ KORKMAZ BEY DE BİR ARABA İLE KATKIDA BULUNDU

 

Çocukların öğretmenleri ile başlattığı  bu projeyi çok beğenen kurum kurucusu ALİ KORKMAZ bey  de bir araba daha alarak çocuklara hediye edilmesine katkıda bulundu. Akülü ve uzaktan kumandalı olmak üzere hazırlanan arabalarda ,kızlara pembe, erkeklere sarı renk tercih edildi.

 

KOÜ ÇOCUK ONKOLOJİSİNE TESLİM EDİLDİ 

 

Arabaların tesliminde hazır bulunan sayın  PROF. DR. Funda ÇORAPÇIOĞLU  ve  PROF. DR. Gülşen EKİNGEN YILDIZ   ,bu düşüncenin çok güzel olduğunu belirterek görevlilere, çocukların bundan sonra ameliyatlara , sedye yerine akülü arabalarla gönderilmesi talimatını verdiler.

     

DUYGU EĞİTİMİ ÖNEMLİ

 

  Okul müdürü Fikret KAYA , çocukları  eğitirken duygu gelişimlerine çok önem verdiklerini , bu tür projelerin içerisine çocukları da kattıklarını belirtti.  Değerler Eğitimi konularının bu anlamda iyi yorumlanmasının ve uygulanmasının gerekliliğini vurguladı.