KREŞ \ Kocaeli Tıp Merkezine Ziyaret

BİLGİ KÖPRÜSÜ 0-3 YAŞ KREŞ'İ

 

ÇOCUKLARI KOCAELİ TIP MERKEZİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI BÖLÜMÜNÜ ZİYARET ETTİ

 

Kocaeli tıp merkezi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı  bölümü  doktorlarından  Bilgi köprüsü kreş öğrencilerine  ağız ve diş sağlığı eğitimi.

 

Kocaeli tıp merkezi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı  bölümü  doktorları miniklere ilk olarak  diş sağlığının önemi, diş temizliği, dişlerin nasıl korunması gerektiği ve diş  fırçalama tekniklerini eğlenceli bir şekilde anlatıldı.  Minikler, küçük yaşta ağız ve diş sağlığına dikkat edilmesinin ileriki yaşlarda karşılaşılabilecek ciddi sağlık problemlerinin önüne geçtiğini öğrendi. Büyük bir merakla diş hekimini dinleyen minikler, söylenenleri uygulayacakları konusunda söz verdi. Dişlerin nasıl fırçalanması gerektiğini uygulamalı olarak öğrenen miniklere, diş macunu ve fırçası hediye edildi. 

Çocuklarda ağız ve diş sağlığının önemini vurgulayan  Kreş müdürü Nejla pehlivan Son yıllarda beyin ve öğrenme üzerine yapılan araştırmalara göre, erken eğitim anne karnında başlıyor. Doğumla birlikte hayatın ilk altı yılında, öğrenme ve gelişim son derece hızlı gerçekleşiyor.Anne- baba ve öğretmenler, çocukların öğrenme performanslarının en üst düzeyde gerçekleşebilmesi için ortak bir çaba göstermeli ve ortak bir yol izlemelidir dedi.

Biz Bilgi köprüsü kreşi olarak farklı gruplar oluşturup çeşitli ziyaretler gerçekleştiriyoruz bugünde ağız diş sağlığı merkezine gezi düzenledik.  Ağız ve diş sağlığının temelleri çocukluk döneminde atılmaktadır süt dişlenme döneminde koruyucu yöntemler ve hekim muayenesi önemlidir. Çünkü süt  dişleri yerine gelecek sürekli dişler için rehber konumundadır. Çocukluk döneminde ise yeni sürmüş sürekli dişlerin korunması gerekmektedir. Gelecekte sağlıklı bireyler olmak için bakım ve koruma önemlidir dedi.

Çocuklara yönelik hassasiyetlerini her fırsatta dile getiren, kreş müdürü çocukların güvenli ve sağlıklı bir ortamda yaşamın ilk öğretilerini doğru almaları için  buna benzer gezilerin devam edeceğini vurguladı.Bu doğrultuda  Kocaeli Tıp Merkezi Ağız Diş Sağlığı doktorlarına  ve  tüm personeline çocuklarımızı bilgilendirdikleri ve bize göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz dedi.