ANAOKULU \ İki Yabancı Dil Eğitimi

BİLGİ KÖPRÜSÜ AKD KIDS ANAOKULU ARTIK İKİ YABANCI DİL EĞİTİMİ VERİYOR.

 

İlimizin çift dilli eğitimi uygulayan tek anaokulu olan Bilgi Köprüsü AKD KIDS, 2015 2016 Eğitim Öğretim dönemiyle tam zamanlı İngilizce eğitiminin yanında artık Almanca branş dersleriyle  hem  anaokulu eğitimini  hem de dil eğitimini eğlenceli ve eğitici bir şekilde çocuklara sunuyor. Velilerin geri dönüşlerden son derece memnun olduğu BILINGUAL EDUCATION modelinde günün tamamını birlikte geçirdiği anaokulu ve İngilizce öğretmenleri eğitim sırasında ebeveynlerin yerine geçiyor. Yemek yerken, uykuya giderken, tuvalete ihtiyaç duyduğunda bir anne gibi yanında sadece İngilizce konuşan LADY' leri vardır. Bu sayede çocuğumuz İngilizce konuşmanın özel bir durum olmadığını ve hayatın içerisinde olağan akış içerisinde bir iletişim metodu olduğunu ve sevdiği bu öğretmeni ile iletişim kurması için bu metodu kullanması gerektiğini anlar.

 

   ÜÇ YAŞLARDA EĞLENCE DORUKTA

 

  Okulun en minikleri olan üç yaş öğrencilerinden SEVGİ KELEBEKLERİ sınıfı TAŞITLARI öğrenirken öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları trafik parkurunda ''THE TRANSPORTATION  VEHICLES'' kavramlarını eğlenerek doğal yollarla öğrenirken ki mutlulukları yüzlerine yansıyordu.

     Yine diğer üç yaş sınıfı öğrencilerimiz ise GÜN VE GECE kavramının İngilizcesini aynı anda yaşayarak  "THE DAY AND THE NIGHT" kavramlarını cümleler halinde gün içerisinde birçok kez duyma şansına sahip oldular.

 

 

 

DÖRT YAŞLAR İNGİLİZCE DRAMALARLA YARATICI ÇALIŞMALAR YAPTI

 

SEVGİ  ÇİCEKLERİ sınıfı   '' THE CLOTHES'' konusunu hazırladıkları kıyafetleri  kendi tasarımları olan çamaşır makinasında yıkarken günlük hayatı İngilizce olarak dramatize ettiler.

 

SEVGİ  MELEKLERİ sınıfı ise alışılmışın dışında bir uygulama ile balonların içerisine şekilleri yerleştirerek İngilizce dağarcıklarını genişlettiler. ''THE SHAPES '' konusunu keyifli zaman geçirerek öğrendiler.

 

BEŞ YAŞLAR ARTIK İNGİLİZCEYİ ANLAYIP KISA CÜMLELERLE CEVAP VEREBİLİYORLAR

 

SEVGİ DAMLACIKLARI  sınıfı "THE SEASONS "konusu ile dört mevsimi oluşturan kavramları eğlenceli bir şekilde sınıflarında öğrendiler.

  SEVGİ TOMURCUKLARI sınıfı ise "THE JOBS" konusunu , meslek kıyafetlerini giyerek  dramatizasyonla hem öğrendiler,hem de hoşça vakit geçirdiler.

UĞUR BÖCEKLERİ sınıfı '' THE FASHION SHOW '' projeleri ile kıyafetlerin İngilizce isimlerini kullanarak  İngilizce cümlelerle harika bir moda şov sundular.

BİLGİ KÖPRÜSÜ AKD KIDS ALMANCA DA ÖĞRENİYOR

İngilizcenin yanı sıra Özel Bilgi Köprüsü AKD KIDS Minikleri tam zamanlı İngilizce eğitimini yanında bu yıl Almanca ile de tanıştılar. Böylece ikinci bir yabancı dilin varlığını eğlenerek hissettiler.

   Özel Bilgi Köprüsü AKD KIDS  okulumuzda çocuklarımız Türkçe öğretmenleri ile Türkçe ,İngilizce öğretmenleri ile İngilizce, Almanca öğretmeniyle   de Almanca İletişim kurarak farklı dilleri tanıyor ,böylece hayata bir adım önde başlıyorlar