KREŞ \ EĞİTİM PROGRAMI

Kreşimiz  0-36 ay arası çocuklara eğitim öğretim ve bakım hizmeti vermektedir. Çocuklar yaş gruplarına göre  gruplandırılıp, gelişiminin süreklilik isteyen bir değişim olduğu göz önünde tutularak tek yönlü değil çok yönlü gelişmesi hedeflenmektedir. Bilişsel, fiziksel, dil, sosyo-duygusal gelişim ve özbakım becerileri desteklenir.

 

Kreşimizde Çocuğun tüm gelişim alanlarını eş değer oranda destekleyen, gelişimsel ve çocuk merkezli bir program uygulanmaktadır. Alanında uzman öğretmenlerimizce yaş gruplarının ihtiyaçlarına göre farklı programlar izlenmektedir. 

 

Kreşimizde Uygulanan etkinliklerimizle çocuklarımızın  oyunla keşfederek serbest öğrenmeleri ve özgürce deneyimlemeleri sağlanır. Uygulanan programda, çocuklar için zengin uyarıcıların bulunduğu ortamlar hazırlanır ve onlara "Yaşamsal Deneyim" fırsatları sunulur. Böylece çocuklar çevrelerindeki dünyayı keşfederler, test ederler ve her gün yeni bir şey öğrenirler. Çocuk oyunda, öğrenmeyi öğrenir, kendini tanır, yaşamın gerekliliklerini kavrar, kendine güvenmeyi başarır. Bu noktadan hareketle eğitim programında temel etkinlik olarak oyun kullanılır.

 

BİLGİ KÖPRÜSÜ KREŞ'İ olarak bizler eğitim programımızı öncelikle Çocuğun yaşı, gelişim özellikleri, ilgi ve gereksinimleri, bireysel farklılıkları dikkate alarak mutlu, huzurlu ve güvenli bir ortam hazırlayarak oluşturuyoruz. Çünkü inanıyoruz ki; sadece mutlu çocuklar öğrenir, gelişir, merak eder, sorgular, araştırtır ve paylaşır.

 

 

 

EĞLENCELİ YABANCI DİL

 

Yabancı dil etkinliğimiz  öğrencilerimize bir ders olarak değil; Günlük program içerisinde sadece oyun oynatarak farkında olmadan öğretilmektedir. Ana dillerinde yeni yeni yetkinlik kazanan öğrencilerimiz ikinci bir dilin ayrımına varıp o dili de ayrı bir dil olarak benimserler; Bu nedenle, Kreşimizde İngilizce Dil Etkinliğinin temel amacı İngilizce ile ilk kez tanışan çocuklarımıza İngilizce'yi sevdirmek ve diğer kültür ve dillere karşı farkındalık yaratmak ve hoşgörü uyandırmaktır.

 

 

TAM GÜN PROGRAMI: 

AİLE DESTEK PROGRAMI: 

YARIM GÜN SABAH PROGRAMI:  

YARIM GÜN ÖĞLEN PROGRAMI:

07:30-17:30

17:30-18:45

07:30-13:00

12:00-18:45    

 

 

   

  Tam gün programına katılan çocuklarımız sabah kahvaltısı, öğlen yemeği, ikindi kahvaltısı, meyve ara öğünleri ile beslenmektedir.

  Yarım gün sabah programına katılan çocuklarımız sabah kahvaltısı, meyve ara öğünü ve öğlen yemeği  ile beslenmektedir.

  Yarım gün öğlen programına katılan çocuklarımız öğlen yemeği, ikindi kahvaltısı ile beslenmektedir.

  Branş etkinlikleri, pedogoji bilgisine sahip alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

 

İNGİLİZCE

Yabancı dil etkinliğimiz öğrencilerimize bir ders olarak değil; Günlük program içerisinde sadece oyun oynatarak farkında olmadan öğretilmektedir.

ORF MÜZİK

Her insan anne karnında kalp ritmi dinleyerek dünyaya gelir.Ritim hayatımızın her anında bizimledir.İşte bu sebeple anaokulu olarak çocuklarımızın ritim ve müzik etkinliklerine son derece önem vermekteyiz. Yıl içerisinde ritim çalışmaları yapar,çocukların içindeki keşfedilmemiş küçük müzik insanlarını ortaya çıkarırız.

YARATICI DRAMA

Drama dersinin amacı, çocukların kendilerini rahat ifade edebilmelerini sağlamak ve kendi hayal güçlerinin sınırsızlığını keşfettirebilmektir. Bunu yaparken öğrencilerin; beden, zihin, duygu gelişimini destekleyen oyun ve egzersizler dahilinde uygulanmaktadır.

JİMNASTİK

Sporla ilgilenen her çocuk vücuduna daha hakim,daha sağlıklı ve daha dinç olur. Jimnastik çalışmaları çocuklarımızın yetişkinlik döneminde "spor ve sağlıklı yaşamı", bir yaşam tarzı olarak benimsemelerine de yardımcı olur. Çünkü; fiziksel bir aktiviteyi başarmaktan dolayı duyulan heyecan, çocuğun yaşamının her döneminde ihtiyaç duyacağı kendine saygı ve güven duygularının gelişiminde önemli bir rol oynar.