MONTESSORİ \ Bilgiköprüsü Çevre Duyarlılığı ve TEMA Etkinliği

Özel Bilgi Köprüsü MONTESSORİ ANAOKULU, yeni bir projeye daha imza attı. Çevreye duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen okul yönetimi ve öğretmenler sene başından beri yaptıkları bilinçlendirme çalışmalarını okulda yapılan törene Gölcük İlçe Sorumlusu Melahat Aşıkoğlu, Tema Vakfı Basın Danışmanı Nebiye Azak, Yavru Tema Koordinatörü Şevkiye Uğur, Tema Gönüllüleri Aytül Akbaş ve Hakan Azak da katıldı.

MİNİKLERİN ÇEVRE DUYARLILIĞI Miniklerin biriktirdiği meyve çekirdekleri Kurum Müdürü Evrim SARIKAYA tarafından TEMA Vakfı Başkanı Gölcük temsilcisi Melahat Aşıkoğluna teslim edildi. Yaptığı konuşmada Melahat Aşıkoğlu, "Çocuklarımızın geleceğimize sahip çıkan ellerde büyütülüyor olmasını görmek, bizleri son derece memnun etti ''diyerek yönetimi ve öğretmenleri tebrik etti. Okul Müdürü SARIKAYA' da, en iyi öğrenme metodunun uygulama olduğunu söyleyerek, yaşanmışlıklann kalıcı öğrenmeye yol açtığını ve kurumda  bu metodların sık kullanıldığını ifade etti.Katılımlarından dolayı tüm TEMA üyelerine teşekkür etti.

TÖREN SONRASI Özel Bilgi Köprüsü Montesorri Anaokulu Uğur Böcekleri Sınıfı Öğretmeni Semra Kayacı ve öğrencileri, İpek Böcekleri Sınıfı Öğretmeni Merve Karaman ve öğrencileri, Minik Tırtıllar Sınıfı Öğretmeni Betül Üzülmez ve öğrencileri, Kozalar Sınıfı Öğretmeni Merve Ellez ve öğrencileri ile birlikte Gölcük Tema Vakfı yetkilileriyle bir araya gelerek hazırladıkları tema konseptleriyle sınıflarında tohum ektiler.Düzenlenen tören oldukça anlamlıydı.

 

"DÜNYADA HER YIL, 13 MİLYON HEKTAR ORMAN ALANININ TAHRİP EDİLDİĞİ BİLİNİYOR"

 

Tema Vakfı yetkilileri,sürdürülebilir yaşam bilincini,gelecek nesillere aktarmaya devam ediyor.Öncelikle öğrencilere çevre bilinciyle ilgili eğitim verildi.Topraklarımızın korunması için ağaçlandırılmanın önemi anlatıldı. Ağaçlarımızı korumak hepimizin en önemli görevidir.Tema Vakfı Gölcük Sorumlusu Melahat Aşıkoğlu ve Yavru Tema Koordinatörü Şevkiye Ugur tarafından topraklarımızın korunması hakkında ve çevre bilinci ile ilgili eğitim verildi. Ormanların sadece bir ağaç topluluğu olmadığı, içerisinde çok sayıda canlının beraber yaşadığı, çevre koşullarıyla canlılar arasında etkileşimin bulunduğu bir ekosistem olduğunun önemini vurgulamak gerekiyor. Ormanları korumak ağaçlarla birlikte ormanda yaşayan binlerce canlı türünün yaşam alanlarına ve yaşamlarına sahip çıkmak anlamına geliyor.Dünyada her yıl, 13 milyon hektar orman alanının tahrip edildiği biliniyor.Türkiye'de ise 21.5 milyon hektar orman alanının yüzde 48'i erozyona maruz kalıyor" dedi.Gerçekleştirilen etkinliğe Özel Bilgi Köprüsü Montesorri Anaokulu kurum temsilcisi Sadiye Korkmaz,Özel Bilgi Köprüsü Montesorri Anaokulu Müdürü Evrim Sarıkaya Sıradağlı, Tema Vakfı Gölcük Sorumlusu Melahat Aşıkoğlu,Yavru Tema Koordinatörü Şevki Uğur,Kocaeli Tema Vakfı Basın Sorumlusu Nebiye Azak, Topraklarımızın korunması hakkında bilgi verilmiş olup,70 öğrenciyle birlikte tohum ekimi gerçekleştirilmiştir. Anasınıfı öğrencilerinin heyecanı ve sevinçleri görülmeye değerdi.