ANAOKULU \ AKD KIDS'de Üç Kuşak Birarada

BİLGİ KÖPRÜSÜ AKD KIDS 'DE ÜÇ KUŞAK BİR ARADA

 

Çift yabancı dilli eğitim veren Bilgi Köprüsü AKD KIDS Anaokulu"YAŞLILAR HAFTASI "nedeniyle , geleneksel hale getirdikleri  "ÜÇ KUŞAK BİR ARADA" etkinliğinin 7. sini yoğun katılımla gerçekleştirdi.

 

KUTU KUTU PENSE -BEZİRGAN BAŞI- SEK SEK OYNADILAR

 

Sadece 3 yaş grubu büyükleri ile yapılan etkinlikte,  torunları tarafından sınıflarına davet edilen anneanne, babaanne ve dedelerin çok heyecanlı olduğu gözlemlendi.

3 YAŞ GRUBU SEVGİ KELEBEKLERİ  sınıfından:

          Ada Candan 'ın anneannesi Feden İnce ,dedesi Masut İNCE çocuklara kendi çocukluk oyunlarından Kutu Kutu Pense' yi oynatırken çocukluğundaki kadar mutlu olduğu gözlemlendi.

          Engin Çınar Küçük'ün anneannesi  Huriye ILIK yine kendi çocukluğunun oyunlarından AÇ Kapıyı Bezirgan Başı oyununu sınıfça torunları ile birlikte keyifle oynadılar.

          Haticenaz Zortaş 'ın babaannesi Yüksel ZORTAŞ ,DEDESİ Mikail ZORTAŞ ise Sek SEK oynarken büyük alkış aldı.

* Ömer Özdoğan 'ın anneannesi Saniye BAHAR,dedeleri Halit BAHAR ve  İsmail ÖZDOĞAN  ,getirdikleri ıslak keki çocuklara ikram ederken,

* Rüzgar Karstarlı'nın dedesi Kemal KARSTARLI,

*  Kerem Erk Haskul 'UN BABAANNESİ ,Ayşe Haskul ,dedesi Vahap HASKUL,

*  Toprak Uzun'un babaanne ve dedesi Nimet UZUN,Vedat UZUN , Nurhan UZUN,

 Bora UZUN

* Asmin Yıldırım 'ın anneannesi, Behra YAĞCILAR, Babaannesi Gülüzar YILDIRIM   çocuklarla koyu bir sohbete daldılar.

 

YÜN ÖRGÜLER ÖRÜLDÜ ,KUTU KUTU PENSE OYNANDI

DİĞER 3 YAŞ GRUBU SEVGİ ÇOCUKLARI SINIFI İSE:    

*Sinem KARAALP 'İN BABAANNESİ Cemile KARAALP ve dedesi İlhan KARAALP çocuklarla halka oluşturarak YAĞ SATARIM- BAL SATARIM oyununu büyük keyif alarak oynadılar.

*Rüya ULAŞ 'ın Pakize ÇALIŞKAN VE BABAANNESİ Ayşe ULAŞ   sınıfta örgü örerken çocuklar meraklı bakışlarla onları izledi.

*Yusuf BERKTÜRK  'ÜN BABAANNESİ Münevver BERKTÜRK,Duru KOÇ 'UN ANNEANNESİ Yasemin ÇAKAN ve dedesi Cahit ÇAKAN -İpek Kahraman 'ın babaannesi Nurten KAHRAMAN ,hem örgü ördü hem de torunlarına kendi anne ve babalarının çocukluklarını anlatırken miniklerin zaman zaman gülüşmeleri ve dikkatle dinlemeleri  dikkatlerden kaçmadı.

Eray METİN İN dedesi  Necmettin METİN ise küçük kağıtlara hayvanların resimlerini çizerek çocuklara hediye ederken ,miniklerin kendiliklerinden sıraya geçmeleri ,büyüklerden beğeni aldı.

 

TORUNLARINDAN MADALYA ALDILAR

Her iki sınıfın çocukları ," Anne ve babalarımızı büyüttüğünüz için, bize de baktığınız için size teşekkür ederiz. "diyerek  kurumun hazırlattığı "ÜÇ KUŞAK BİR ARADA ANISINA" madalyalarını  dede ,anneanne ve babaannelerine takarken ellerini öptüler. Duygusal anların yaşanması günün amacına ulaştığının bir göstergesi  idi.

 

BİR FİNCAN KAHVENİN KIRK YIL HATIRI VARDIR

Daha sonra bahçede hazırlanan masalarda, okul müdürü ve öğretmenleri ile , yerlerini alan büyüklere kahve ikram edildi. Minikler de kendi yaptıkları çiçekleri büyüklerine armağan ederek günü mutlu bir şekilde bitirdiler.

 

BÜYÜKLERE SAYGI KÜLTÜRÜMÜZÜN OLMAZSA OLMAZIDIR

Kurum müdürü Fikret Kaya "Çocuklara verilecek mesajlarda , en iyi yöntem onlara bu durumu yaşatmaktır. Biz de kültürümüzü yeri geldikçe , etkin uygulamalarla çocuklarımıza vermeye devam edeceğiz. "dedi. Yoğun katılımlarından dolayı tüm anneanne ,babaanne ve dedelere teşekkür ederek gün sonlandırıldı.